Czy wirtualny adres to usługa dla mnie?

Początkujący przedsiębiorca zakładający swoją pierwszą działalność często staje przed wyborem, gdzie ją zarejestruje. Najczęsciej jako adres firmy wybiera swój adres zamieszkania. Czy istnieje legalna alternatywa dla tego rozwiązania? Poznajcie wirtualny adres.

Dla wielu przedsiębiorców posiadanie stacjonarnego biura to zbędny wydatek. Szczególnie, jeśli prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą lub rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem biznesu. W takim przypadku alternatywnym rozwiązaniem może być usługa wirtualnego adresu, który służy do rejestracji działalności gospodarczej.

Niektórzy z was zastanawiają się pewnie, czy takie wirtualne biuro jest legalne. Tak, jak najbardziej. Co więcej, staje się coraz częściej wykorzystywaną usługą. Jak pisze portal Bezprawnik, w poprzednich latach zdarzały się wątpliwości ze strony niektórych Urzędów Skarbowych, ale do spraw odniósł się Naczelny Sąd Administracyjny, który dość stanowczo zdyscyplinował urzędy i wskazał, że nie ma podstaw do podważania legalności takich rejestracji.

Co zyskacie korzystając z usługi wirtualnego adresu? Przede wszystkim prestiżową lokalizację w danych rejestrowych, nie zawierającą numeru mieszkania czy lokalu. Dla wielu waszych przyszłych kontrahentów taki adres oznacza bardziej poważny biznes niż ten prowadzony we własnym pokoju. Do tego nie każdy młody przedsiębiorca dysponuje swoimi własnymi czterema kątami, a niektórzy najemcy mieszkań nie zgadzają się na rejestrację firmy pod wynajmowanym adresem. Niektórzy biznesmeni nie chcą podawać swojego adresu zamieszkania czy zameldowania – dla nich wirtualny adres to doskonałe rozwiązanie.

Kolejnym plusem korzystania z usługi wirtualnego biura jest brak potrzeby oczekiwania na listonosza lub stania w długich kolejkach na poczcie. Firmy udostępniające usługę wirtualnego adresu w większości oferują opcję odbierania firmowej korespondencji, powiadamiania o jej nadejściu, a także skanowania lub odsyłania pod adres, który wskaże nabywca usługi.

W ramach takiej usługi często możecie uzyskać dodatkowe bonusy – darmowe godziny korzystania z biura stacjonarnego, sali konferencyjnej, rabaty na wynajem powierzchni biurowej, a takze wysyłkę poczty dostarczonej przez was. Czy w dobie optymalizacji kosztów pracy, elastyczności godzin jej wykonywania i pędu za work life balance warto jest jeszcze rejestrować działaność we własnym mieszkaniu? Na to pytanie odpowiedzieć musicie sobie sami. My zachęcamy do przetestowania naszych usług.

Scroll to top